اطلس و بانک مراکز و موسسات قرآنی - اطلس مراکز و موسسات قرآنی - بانک و اطلس خانه های قرآنی شهری و روستایی :

... الْباقِياتُ الصَّالِحاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّکَ ثَواباً وَ خَيْرٌ أَمَلاً ... باقیات صالحات [ ارزشهای پایدار و شایسته ] ثوابش نزد پروردگارت بهتر و امیدبخش تر است (آیه 46 سوره مبارکه کهف)

قرآن، کلام پروردگار مهربان است.خواندن و نگاه به آیات آن، زنگار را از دل می زداید و انسان با تلاوت هر آیه، پله ای از نردبان معنویت را طی می کند.این تلاوت، خود زمینه انس را فراهم می آورد. (مقام معظم رهبری) • بسم الله الرحمن الرحیم

  آیین نامه اجرایی مرحله دوم مسابقات قرآنی احسن الحدیث۹

  که به صورت حضوری در ۶ و ۷ مهرماه سال جاری به صورت جداگانه و زمان آن با انتخاب مراکز قرآنی برگزار میگردد

  «تفسیر سوره مبارکه اسراء»

  به حول و قوه الهی توسط خادمین قرآنی و دوستداران قرآن و عترت مرحله دوم مسابقه قرآنی احسن الحدیث ۹ در بسیاری از شهرستان های کشور در روز های پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ مهرماه سال ۱۳۹۰ به صورت حضوری در محل مراکز قرآنی و حوزه های علمیه و… از بین برگزیدگان مرحله اول مسابقه ، انجام خواهد گرفت .

  شرح و آیین نامه مسابقه به شرح زیر است :

  ۱- زمان برگزاری: پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ مهرماه سال ۱۳۹۰

  ۲- انتخاب روز پنجشنبه یا جمعه ۶ یا ۷ مهر ماه به عهده مسئولین محترم مراکز قرآنی می باشد . که هر روز امکان برگزاری آن بیشتر میسر انتخاب و اعلام خواهند نمود

  ۳- ساعت برگزاری: از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲

  ۴- منبع مسابقه: تفسیر سوره مبارکه اسراء ( لوح صوتی تفسیری در ۴۰ جلسه ) از بیانات استاد و مفسر فرزانه دکتر محمد علی انصاری

  ۵-محل برگزاری: به صورت حضوری در مراکز قرآنی و حوزه ها و یا محل هایی که در منطقه توسط مسئولین مراکز هماهنگ شود.

  ۶-تعداد سئوالات: ۶۰ سوال تست چهار جوابی که به شرح ذیل می باشد

  الف : سؤالات روز پنج شنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۱   مستقل از سوالات ۷ مهر ماه ۱۳۹۱ خواهد بود و با هم تفاوت دارد

  ب: تعداد سؤالات برای هرروز ۶۰ عدد تست ۴ جوابی خواهد بود

  ج: این تصمیم به دلیل اینکه بعضی از مراکز و حوزه های علمیه روز های جمعه تعطیل می باشند و تقاضا داشتند بتوانند پنجشنبه در مسابقه شرکت نمایند

  ۷-نحوه دسترسی به سؤالات: سؤالات روز قبل از مسابقه با ایمیل و یا به وسیله فکس و همچنین در سایت احسن الحدیث به صورت رمز دار اعلام خواهد شد. ( مخصوص مسئولین برگزار کننده مسابقه در هر مرکز یا افرادی که قبلا نام آن ها اعلام شده )

  تبصره۱: چنانچه دسترسی به اینترنت ، ایمیل و فکس ندارند حتما این ستاد را حداقل ۱۰ روز قبل از آزمون مطلع فرمایند .

  تبصره۲: در صورتی که مسئولین محترم مراکز , جزء شرکت کنندگان در مرحله دوم مسابقه هستند ، لازم است فرد مورد اعتماد دیگری را با مشخصات کامل به این ستاد معرفی نمایند تا نسبت به ارسال سوالات در زمان مقرر برای ایشان اقدام گردیده و ارتباطات بعدی بر قرار شود

  ۸-تصحیح برگه: توسط مسئولین مراکز مربوطه با کلید سؤالات که روز پنجشنبه ۱۳ مهر ماه اعلام خواهد شد ، صورت می گیرد .

  ۹-افراد برگزیده برای مرحله قرعه کشی:    ازافرادبرگزیده در مرحله دوم مسابقه قرآنی احسن الحدیث ۹ از هر ۵ نفر ۱ نفر به عنوان شرکت در مرحله قرعه کشی انتخاب می شود که از بالا ترین امتیاز خواهندبود،

  مرکزمحترم قرآنی شایسته است حداکثر ۱۰ روز پس از دریافت کلیدمسابقه ، اسامی  برگزیدگان را طی فرمتی که در سایت اعلام می شود را به این ستاداعلام نماید و همچنین برگه اصل معرفی نامه ممهوربه مهر آن مرکز،به  انضمام کلیه برگه های امتحانی افراد را برای این ستاد پست فرمایند.

  تبصره۳:

  بدیهی است اگر از مرحله اول به مرحله دوم یک نفر معرفی گردیده نیاز به شرکت در مرحله دوم ندارد و مستقیماتوسط آن مرکز برای شرکت در مرحله قرعه کشی استانی معرفی می شود.در ضمن لازم به ذکر است که از ۵ نفر اول معرفی شده قبلی فقط یک نفر یعنی از ۱ تا ۵ نفر یک نفر برای مرحله قرعه کشی معرفی می گردد.از ۵ تا ۱۰نفر۱ نفرکه جمعا ۲ نفرو از ۱۰تا ۱۵ نفر یک نفر دیگر که جمعا۳ نفر و الی آخرو توضیح بیشتر اینکه به ازای هر ۵ نفر ۱ نفر اضافه می شود.

  ۱۰-نحوه قرعه کشی برگزیدگان از مرحله دوم: افراد انتخاب شده به شرح مذکور برای قرعه کشی در مرکز استان دعوت خواهد گردید که زمان و تاریخ و تعداد سهمیه آن استان متعاقبا اعلام خواهد شد .

  (البته تعداد کل جوائز در سطح کشور ،۲۵۰ کمک هزینه سفر به کربلای معلی می باشد که بستگی به میزان تعداد شرکت کنندگان استان ها در مراحل مختلف تعیین و توزیع خواهد شد .  به عنوان مثال استانی که فرضا ۸۰۰ نفر به مرحله دوم رسیده اند با استانی که فرضا ۱۰۰ نفر به مرحله دوم رسیده اند طبیعی است سهمیه استان آنها تفاوت خواهد داشت .)

  تبصره۴:

  تعدادی از مسئولین محترم قرآنی توانسته اند با کمک  مسئولین محترم استان ها از محل کمک به امور قرآنی و یا توسط خیرین ، تعدادی جوایز به صورت ویژه علاوه بر سهمیه ای که خواهند داشت کسب نمایند. به طور مثال در استان اصفهان و استان کرمانشاه و تهران و بعضی مناطق دیگر اقدامات مشابه صورت گرفته است.

  بنابراین آن سروران و خادمین قرآنی از هم اکنون فعالیت جدی مبذول فرمایند تا برای افزایش جوایز ، اقدامات وپیگیری های شایسته مبذول شود و دیگران را انشاءالله دراین مهم سهیم فرمایید.

  جهت اطلاعات بیشتر می توانید  با ستاد مسابقات احسن الحدیث تماس حاصل نمایید.

  تلفن : ۰۳۱۱۲۲۱۲۵۰۶ – ۰۳۱۱۲۲۱۵۱۶۷

  فاکس : ۰۳۱۱۲۲۱۲۵۰۷

  تلفن روابط عمومی : ۰۹۱۳۰۰۰۰۸۶۰

  ستاد مسابقات قرآنی احسن الحدیث


  امام کاظم علیه السلام:

  نماز در صف اوّل جماعت همانند جهاد در راه خداوند مُتعال است
  «بانک احادیث»
  اوقات شرعی
  طراحی شده در تابستان 1390 , کلیه حقوق برای مرکز نشر معارف قران و نهج البلاغه محفوظ است
  هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد